AVUSTRALYA’DA KONAKLAMA

Yurt dışında eğitim size yalnızca dili öğrenmeyi değil, aynı zamanda ev sahibi ülkeyi ve insanlarını tanıma fırsatı verir. Avustralya’daki tüm dil okullarının merkezleri; özenle seçilmiş ailelerin yanında konaklama, öğrenci yurdu pansiyon veya otel gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır.

1. Aile Yanı Konaklama :

Çoğu Öğrenci aile yanında konaklama programını seçmektedir. Avustralya’nın adetlerini ve kültürünü öğrenmenin en iyi yollarından biridir ve yeni edindiğiniz dil yeteneklerini kullanmanız için ideal bir fırsattır. Kaliteli eşyalarla döşenmiş kendinize ait bir odanız olacaktır. Vejeteryan rejimi gibi özel istekleriniz varsa önceden belirtebilirsiniz. Yanında konaklayacağınız aileler çocuklu ve çocuksuz aileler, yaşlı çiftler ve tek yaşayan kişiler olabilir. Hepsi özenle seçilir ve açıkca belirlenmiş kalite standartlara uygun olarak okulların personelleri tarafından düzenli olarak denetlenirler. Konaklamalar tek ya da iki kişilik odalarda yapılmaktadır. Evlerdeki mutfak, banyo ve salon ortak kullanım alanlarıdır. Tercihe göre tam veya yarım pansiyon alınabilmektedir. Eğer isterseniz yemek ihtiyacınızı tamamen kendiniz de karşılayabilirsiniz.

2. Öğrenci Yurdu : 

Öğrenci  yurdunda dünyanın her yerinden gelen öğrenciler ile iletişime geçmeniz size arkadaşlıklar kurma ve bu arkadaşlıkları artırma olanağı verecekir. Kendi odanız olacak ve kendi öğünlerinizden sorumlu olacaksınız. Bazı yurtların yakınında makul fiyatlara yemek yiyebileceğiniz  üniversite restoran tesisleri vardır. Diğer yurtlarda ise hepsinde tabak takımı, tencere ve tava olmasada kendi yemeğinizi hazırlamak için kullanabileceğiniz ortak mutfaklar vardır.

3. Otel ve pansiyon konaklaması :

Bu konaklama tipi özellikle kısa süreli eğitim alacak olan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Konforlu fakat en yüksek malyetli konaklama seçeneğidir. Başlangıçta otellerde kalıp daha sonra uygun koşullar oluşturup yurtlara ya da bir kaç arkadaş ile evlere geçiş yapılabilir.